Kovács Máté

Adatok
Város
Évszám
Helyezés
6

Az SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumban érettségiztem 2009-ben. A gimnáziumi éveim alatt az alábbi versenyeredményeket értem el fizikából:

2005/2006 - Országos Szilárd Leó fizikaverseny II .kategória 8. helyezés

2006/2007 - Országos Szilárd Leó fizikaverseny II .kategória 5. helyezés

Budó Ágoston fizikaverseny 1. helyezés

Mikola Sándor  Tehetségkutató Fizikaverseny 16. helyezés

2007/2008 - Országos Szilárd Leó fizikaverseny I .kategória 10. helyezés

2008/2009 - Országos Szilárd Leó fizikaverseny I .kategória   6. helyezés

Budó Ágoston fizikaverseny 1. helyezés

Jelenleg a Szegedi Tudományegyetem Fizika Bsc szakon folytatom tanulmányaimat. Az évfolyamban az első zh-k alapján érzésem szerint megállom a helyem. A szegedi Lézerkutató  Intézetben (ELI projekt) nyílt lehetőségem kutatói munkát folytatnom.

Tóth Emil

Adatok
Város
Évszám
Helyezés
2

2001 szeptemberében kezdtem meg a középiskolai tanulmányaimat a SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumban, speciális fizika tagozatos osztályban. Első órák egyikén a fizikatanárunk említette, hogy akinek van kedve, délután bejöhet atomfizika szakkörre, és mivel én mindig is kíváncsi voltam mit takar az atomfizika, vagy például mitől tűnik olyan titokzatosnak egy atomerőmű, megragadtam a lehetőséget.

Máig emlékezetesek számomra, fizika tanárunk, Dr. Kovács László előadásai, melyek során megismerkedhettem e csodálatos tudománnyal, valamint Marx György Atommagközelben című könyve, melyet a mai napig szívesen ajánlok érdeklődő ismerőseimnek. Így kerültem kapcsolatba  az Országos Szilárd Leó fizikaversennyel, melyen a négy gimnáziumban töltött évem alatt minden évben szerepeltem a döntőben.

Eredményeim:

  • 2001/2002: II. kategória: 2.helyezés
  • 2002/2003: II. kategória: 10.helyezés
  • 2003/2004: I. kategória: 11.helyezés
  • 2004/2005: I. kategória: 9.helyezés

Az Országos Szilárd Leó fizikaversenyen való élmény részvételek során nagyon sokat tanultam, fejlődtem mind emberileg, mind tanulmányilag. Megismerkedtem a fizika ezen fejezetével, jó érzés érteni mit is akarnak valójában 2009-ben a tudósok a LHC gyorsítóval, vagy ismerni az atomerőművek felépítését, abban zajló folyamatokat és az ismerőseim között bátran kiállni az atomenergia felhasználása mellett. Nagy élmény volt és megtisztelés, hogy kezet foghattam Marx György professzorral, akit nagyra becsülök, valamint készülni a társaimmal a versenyre egymást segítve és új embereket megismerni és együtt vitázni kinek a megoldása volt a jó a feladat elvégzése után.

Ez a verseny számomra a mai napig a kíváncsiságot, a felfedezést, és megértést szimbolizálja, mely az összes természettudomány alapja. Az akkor átélt "felfedezések" öröme a mai naoig motiváló erőként hat.

Jelenleg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar villamosmérnök szakos hallgatója vagyok. A mérnöki pályát választottam, ám lagalább olyan hasznosnak tartom a megszerzett tudást, tapasztalatokat mintha természettudományokkal foglakoznék áthatóbban. A verseny során sok gyakorlati példával találkoztam, technológiai kérdéssel, és ez igazán egyedivé, élvezetessé tette a Pakson eltöltött időt.

Farkas Ágnes Ilona

Adatok
Város
Évszám
Helyezés
1

Tanulmányok

1990-1998 - Eperföldi Általános Iskola, Kalocsa

1998-2002 - SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium

2002 - Érettségi vizsga

Egyetemi tanulmányok

2002-2008 - Szegedi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar

2008 - diploma (minösítés: summa cum laude) évfolyam másodikként dékáni dicséretben részesűlt Szegedi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar Elméleti Orvostudományok Doktori Iskola

Idegtudományok oktatási program

PhD hallgató

Szakmai tevékenység

2009. augusztus - Klinikum Fulda, Kenik tur Nurologie, Németország

Asszisztens orvos

Tudományos diákköri munka

2004-2008 - a Szegedi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar, Élettani Intézet

Kutatási téma: Az extTagenik"llIáris látórendszer elektrofiziológiája és anatómiája

Témavezetők: Prof. Dr. Benedek György és Dr. Nagy Attila

2005. január - MITT Konferencia

Poszter: A nucleus suprageniculatus neuronok térbeli és időbeli vizualis

tulajdonságainak vizsgálata házimacskában

2005. február - Helyi TDK Konferencia

Előadás: A nucleus suprageniculatus neuronok térbeli és időbeli vizuális tulajdonságainak vizsgálata házimacskában

Eredmény: III. helyezés

2005. március - Országos TDK Konferencia

Előadás: A nucleus supragenicularus neuronok térbeli é~ időbeli vizuális tulajdonságainak vizsgálata házimacskában

2006. január - TBRO Konferencia

Poszter: Spatial and temporal visual properties in the tectal extrageniculate system

2006. április - Helyi TDK Konferencia

Előadás: Macskák tectalis extragenicularis rendszerének spektralis analízise

Eredmény: III. helyezés

2007. április - Országos TDK Konferencia

Előadás: Az extragenicularis látórendszer spektrális analízise

Eredmény: II. helyezés

2007. október - Szegedi Mindentudás Egyeteme 

 Előadás: Mit lát a szem, mit hisz az agy? - látórendszerünk titkai

2008. április - Helyi TDK Konferencia

Előadás: A nucleus caudatus neuronok vizuális tulajdonságai

Eredmény: III. helyezés

Oktatómunka

2004-2008 - Demonstrátori munka a Szegedi Tudományegytem Általános Orvostudományi Karának Élettani Intézetében (magyar és német nyelvű csoportoknál gyakorlat, - és szemináriumvezető) 

2008 - PhD hallgatóként magyar és német nyelvű csoportoknál gyakorlat- és szemináriumvezető

Csendes Áron

Adatok
Város
Évszám
Helyezés
3

Az SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumban 2001-ben érettségiztem, a speciális fizika tantervű osztályban.  10. évfolyamos koromban az Országos Szilárd Leó fizikaversenyen 3. helyezés tértem el.

A Szegedi Tudományegyetem közgazdasági programozó matematikus szakára jelentleztem és vettel föl. a tanulmányaimat öt év alatt, két további egyetemen való részképzés keretein belül végeztem el. Egy tanévet a budapesti Corvinus Egyetemen töltöttem, illetve egy féléven keresztül az erlangeni (Németország) Friedrich- Alexander-Universitaet Erasmus ösztöndíjas diákja voltam.

Az egyetemi évek alatt demonstrátorságot vállaltam, ezért, valamint a jó tanulmányi eredményeim miatt a HEwlett-Packard Diák Ösztöndíját ítélték meg számomra. 2005-ben második helyezett voltam a XVII. OTDK Számítástudományi szekciójában, döntéselméleti témájú dolgozatommal.

Kapcsolatomat az egytemmel a diploma megszerzése után, a munkavégzés mellett sem szakítottam meg: jelenleg az Informatika Doktori Iskola harmadéves PhD hallgatója vagyok. A kutatsái területem a beágyazott rendszerek fejlesztése, és azok energiafelhasználásának optimalizálása.

Informatikai területen helyezkedtem el: aDeutshe Telekom AG, az Audi AG, valamint az IQsys Zrt. számára végzett projektmunkák illetve gyakornokság után a Siemensnél vállaltam szoftverfejlesztői munkát. Itt eleinte beágyazott rendszerek fejlesztésével foglakoztam: gépjármű-fedélzeti rendszereket fejlesztettem, pl. légzsáktervező szoftvert, ill. VoIP- telefont. Jelenleg az osztrák Mobilkom AG számára fejlesztünk ügyfélkapcsolat-kezelő szoftvert és webes szolgáltatásokat.

A szabadidőmben a már a gimnéziumi évek alatt is megkedvelt sportoknak élek: kerékpározás, labdarúgás, szörf, illetve újabban építkezek is ...  Megszereztem a vitorlás kishajó vezetői jogosítványt, ésegy húsz lábas, balatoni hajó csekély tapasztalatú tulajdonosa vagyok.